Fler möjligheter öppnas för er som arbetar med planeringar i skolan! Vill du arbeta med systematiskt kvalitetsarbete närmare ditt pedagogiska material? Är du i en flexibel verksamhet där elever kommer och går i dina grupper? Då har vi väldigt goda nyheter!
Planeringar som tilldelas till gruppen
Nu finns det möjlighet att skapa planeringar och tilldela dem till en grupp. Du kan som lärare i planeringar tilldelade på grupp arbeta med att reflektera och analysera hur arbetet med planeringen har gått och vad du ser framåt. Ett superbra hjälpmedel för att arbeta med systematiskt kvalitetsarbete i skolan!
Planeringar som är tilldelade på grupp syns även för samtliga nya elever som läggs till i gruppen utan att de behöver tilldelas en egen kopia av planeringen. Eleverna ser såklart inte reflektion och analys.